Częste przeziębienia i złe samopoczucie

Już od kilku lat bardzo dużo choruję na różne przeziębienia lub grypę w okresie jesienno zimowym. Przeważnie zaczyna się po lekkim wychłodzeniu organizmu lub nawet po nagłym skoku temperatury w dół. Po takim przeziębieniu muszę długo dochodzić do siebie gdyż towarzyszy mi kaszel i katar. I to jest właśnie najgorsze gdyż w sezonie łapię 2 lub 3 przeziębienia i dochodzę do zdrowia około 2 tygodni , co daje w sumie że około połowę czasu jesienno zimowego praktycznie nie jestem zdrowy . Co najgo

Skłonność do infekcji można zmniejszyć poprzez szczepienia przeciw grypie, hartowanie organizmu i aktywność fizyczną, uzupełnienie niedoborów witamin i mikroelementów, weryfikację obecności refluksu żołądkowo-przełykowego, zmianę nawyków dotyczących ubierania się itp.
Warto tez sprawdzić, czy nie ma Pan ogniska infekcji np. w migdałkach.