Częste przeziębienia u rocznego dziecka a odpowiednie preparaty

witam Mam takie pytanie mieszkamy z rocznym synkiem w Anglii on jest ciągle zaziębiony gardło, kaszel , katar, daje mu osobiście tran, ale jak chodzimy do lekarza dają tylko paracetamol, co dawać mu jeszcze jak jest przeziębiony żeby mu pomóc, czy coś z domowych sposobów czy może jakieś konkretne leki lub witaminy, bo szukam na półce i nie wiem co mu kupić w tych ogólnodostępnych lekach na półce na jego zaziębienia

Droga Mamo,

radziłabym na czas infekcji zrezygnować całkowicie z podawania słodkich, mlecznych deserów i jogurtów, a także ze świeżych bananów. Korzystniejsze będzie uzupełnianie diety dziecka w przegotowane mleko z dodatkiem rozgrzewającego cynamonu, a także twarożki podawane na słono np. z ogórkiem czy pomidorem.
Zamiast bananów warto sięgnąć po pieczone jabłko czy gruszkę. Bardzo dobrze komponują się lekko podgotowane owoce z kaszą jaglaną ugotowaną na mleku. Byłoby to idealne śniadanie dla dziecka.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. zachęcam do polubienia naszego FP, gdzie publikujemy dużo przepisów z modyfikacjami dla dzieci: https://www.facebook.com/FoodDiet