Częste skurcze stóp, obolałe nogi i ból w kolanach

Witam serdecznie , mam problemy z moimi nogami. Byłam u lekarzy ale niestety żaden z nich mi nie pomógł moim problemem są : częste skurcze stóp , obolałe i "ciężkie" nogi , ból w kolanach. Myślę że mimo to że jestem wysoka nie jest to normalne.Czy jest jakiś sposób żeby temu zapobiec?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Uczucie ciężaru w kończynach dolnych występujące zwykle po dłuższym staniu (zwłaszcza w ciepłe dni), obrzęki nóg w kostkach pojawiające się wieczorem, stopa niemieszcząca się w bucie – to typowe zwiastuny zaburzeń mikrokrążenia. Jeśli objawy te są przejściowe, nie muszą oznaczać choroby. Jeśli jednak mają charakter nawracający, mogą powodować trudności w chodzeniu oraz przyczyniać się do powstawania żylaków. Celem leczenia środkami farmakologicznymi jest uszczelnienie ścian żył oraz kapilar żylnych, zwiększenie ich elastyczności oraz zapobieganie stanom zapalnym i wygaszanie ich, a także zapobieganie nadmiernej krzepliwości krwi. W omawianym schorzeniu stosuje się preparaty zawierające m.in.: diosminę, hesperydynę, escynę, eskulinę, rutynę, rutozydy, wyciągi z pestek winogron, ruszczyka kolczastego, czarnej jagody oraz miłorzębu japońskiego.