Częste spożywanie alkoholu przez 23-latka

Witam wszystkich mam pytanie jestem mlody widze u siebie coraz czestsze sieganie po alkohol urywa mi sie film jestem wtedy bardzo agresywny albo gadam jakies glupoty to raczej normalne po spozyciu wiekszej ilosci dlatego nie chce juz pic mam silna I czuje to poniewaz rzucilem juz palenie papierosow I mairhuany... dla wlasnej motywacji chcialbym sie dowiedziec na jakie cechy zdrowotnie oraz psychiczne wplynie mi to pozytywnie... czy bede lepiej myslal efektywniej bede bardziej kreatywny Itd. ??

Witam,
Picie alkoholu bardzo źle wpływa na większość funkcji poznawczych, np pamięć, koncentrację. Czy będzie pan bardziej kreatywny? Nie wiem ale na pewno będzie pan miał więcej sensownych rzeczy do powiedzenia na trzeźwo.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

Witaj serdecznie!

Dobrze, że widzisz jak działa alkohol. Jeśli powoduje agresję - odstaw go. Przy spożyciu alkoholu tracimy kontrole i hamulce. Brak takowych może prowadzić do tragedii w życiu, podjęcia nieodpowiednich decyzji. Czy masz w ogóle jakieś pozytywne aspekty picia - pomijając fakt zaburzenia równowagi i poczucia błogości w trakcie?

Zaprzestanie picia nie zwiększy twoich cech lecz zahamuje ich degradacji ;-)

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu