Częste stolce u 9-miesięcznego niemowlaka

Moj maluszek ma 9 miesiecy od paru tygodni czesto robi kupki nawet 10 razy dziennie ich konsystencja jest rozna kolor raz zolty raz zielony nie widac zeby go bolal brzuszek poniewaz jest radosny.Ale bardzo mnie martwia te czeste kupki.Karmie go mlekiem modyfikowanym. Od czestego robienia kupek juz caly tylek ma odparzony.Bardzo prosze o rade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana, zwiększona częstość oddawania stolca może być wynikiem błędów żywieniowych, schorzeń przewodu pokarmowego i wielu innych przyczyn. W celu postawienia konkretnej diagnozy proszę skonsultować się ze specjalistą pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.