Częste uczucie przyspieszonego bicia serca przez kilkanaście sekund

Odkad pamietam kilka razy w roku albo rzadziej doswiadczalam uczucia silnego albo przyspieszonego bicia serca przez kilkanascie sekund (nie wiem ktore z nich). Od pewnego czasu objawy wystepuja czesciej,a teraz zdarza mi sie to kilka razy w tyg albo nawet 2-3x dziennie. Serce chce wyskoczyc z klatki piersiowej, mam odruch lekkiego kaszlu- wyuczony albo z powodu silnego/szybkiego bicia. Jestem zdrowa i szczupla, od 4 miesiecy nie pale, kiedys bylam tez dosc wysportowana. Powinnam sie martwic?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowo badania, morfologia, stężenia jonów, podstawowe badania hormonalne, EKG, w przypadku niewykazania przyczyny proszę się udać do kardiologa.
Pozdrawiam