Częste wybuchy płaczu związany z silnym stresem w pracy i menopauza u żony

Dzień dobry Moja zona pielęgniarka 51 lat przechodzi monopauze ,nie wiem jak zachować na częste wybuchy płaczu związane z silnym stresem w pracy Zaczyna wyjeżdżać samotnie , nie można namówić jej do poradni. psychologicznej, czy mam powiadomić jej rodzine ?, tracę coraz częściej z nią kontakt . Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Okres menopauzy wymaga wsparcia ze strony rodziny. Ważne, by czuła się kochana, doceniana i potrzebna. Proszę spróbować z nią szczerze porozmawiać. Rozmowa z psychologiem mogłaby być pomocna. Pomogłoby to jej zaakceptować zmiany, jakie zachodzą z wiekiem. Należy pamiętać również o regularnych wizytach u ginekologa.
Pozdrawiam