Częste wybudzanie na karmienie u 24-tygodniowego dziecka

Mój 24 tygodniowy synek jest karmiony wyłącznie piersią, dostaje również raz dziennie kilka łyżeczek przecierów warzywnych lub owocowych "na spróbowanie", prawidłowa masa ciała. Od 2 tygodni synek częściej wybudza się w nocy na karmienie 3- 4 razy między godz 22, a 5 rano. Do tej pory przesypiał 6-7 godz, w dzień karmię go co 1,5- 2 godz, Czy synek przestał najadać się moim mlekiem? Czy powinnam podawać mu posiłki uzupełniające? Chciałam aby był "na piersi" do końca 6 miesiąca

Milena Lubowicz

Nic nie przeszkadza, żeby dziecko było cały czas karmione piersią, a dodatkowo dostawało np. na kolację coś bardziej treściwego. Można dziecku podawać wieczorem przed kąpaniem kaszkę (np. ryżową albo inna bezglutenową), potem wykąpać i przed snem pierś.
Pozdrawiam