Częste wymioty u 8-letniego dziecka

Moja 8 letnia córka od rana mniej więcej co godzine wymiotuje nie ma temperatury noc przespała spokojnie rano i póżniej nic nie jadła po troszku pije co można jej podac i jaka może byc przyczyna tych wymiotów, prosze o pomoc

Milena Lubowicz

Przyczyną może być niestrawność, infekcja wirusowa, zatrucie pokarmowe. Proszę dziecku podawać małymi łyczkami doustny płyn nawadniający np. Orsalit, Hydralit, gdyż bardzo istotną kwestią jest dbanie, żeby się córka nie odwodniła. Gdyby nie było poprawy albo dołączyły się niepokojące objawy proszę o kontakt z pediatrą.
Pozdrawiam