Częste wypróżnianie się i zgaga

Witam, od dawna mam już problemy z częstym chodzeniem do Toalety, po każdym praktycznie posiłku, cokolwiek zjem idę do Ubikacji. Często też miewam obstrukcję. Mam 23 lata, ok. 190 cm wzrostu, oraz 95 kg wagi. Przez to, że wypróżniam się często, powinienem być chudszy, a dlaczego tak nie jest? Czy jest, to problem z Jelitami, czy z Żołądkiem? Również często miewam Zgagę, np. po wypiciu alkoholu, lub po smażonym posiłku. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wspomniane objawy mogą być wynikiem dwóch różnych chorób/nieprawidłowości. Nadmierne wydzielanie żołądkowe odpowiedzialne jest za uczucie zgagi zaś biegunka może wynikać z upośledzonego wchłaniania jelitowego.