Częste wypróżnianie u 7-tygodniowego dziecka

Mój syn ma7 tygodni,jest karmiony mlekiem modyfikowanym.Kilka razy miał problem z kupką,po podaniu większej ilości płynów oraz probiotyku Dicoflor robił 1 góra 2kupy dziennie.Od kilku dni zaczął robić kupy po każdym karmieniu o normalnej konsystencji.Podaje mu herbatkę rumiankową ale nie zawsze chce pić.Nadal podaje probiotyk.W kupie jest zazwyczaj śluz.Czy to że tak nagle zaczął się często wypróżniać jest powodem do niepokoju?Mleko przygotowuje na przegotowanej wodzie źródlanej bądź mineralnej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej nie, choć w przypadku małego dziecka polecam konsultację bezpośrednią z pediatrą.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę skonsultować się z pediatrą, duża ilość śluzu w stolcu może wskazywać na kłopoty z przewodem pokarmowym ( ewentualna niedojrzałość), najlepiej będzie wrócić do karmienia naturalnego moze Pani skorzystać z Poradni Laktacyjnej.

Pozdrawiam serdecznie