Częste wypróżnienia a krew w stolcu

Witam od 1 - 1,5 mam problem z częstym wypróżnianiem się. Zaczęło się od oddawania stolca 2-3 razy dziennie zbagatelizowałam to.Po jakimś czasie doszedł do tego śluz liczba wypróżnień zwiększyła się, po spożyciu alkoholu na drugi dzień nawet z 10 razy.Przy podcieraniu zdarzała się świeża krew, mam hemoroidy myślałam że to od nich ale wczoraj pojawił się śluz z krwią . Wyniki z krwi to było trochę podwyższone OB i CRP.Brzuch mnie pobolewa w rożnych miejscach i o rurznych porach Proszę o pomoc

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

z Pani opisu wynika, że konieczne do dalszej diagnostyki jest wykonanie kolonoskopii, czyli badania jelita grubego. Opisywane objawy mogą pasować do różnych nieprawidłowości od stanu zapalnego jelita (bardziej prawdopodobne w Pani wieku) po chorobę nowotworową, więc konieczna jest diagnostyka.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko