Częste wysychanie ust u 30-latka

Witam. Mam problem dotyczący ust, a mianowicie często mi wysychają, są piekące, mocno czerwone, ściągnięte. Wygląda to bardzo nieestetycznie i powoduje duży dyskomfort. Stosowałem masę różnych balsamów, pomadek do ust, wazelinę. Niestety nic nie pomaga, problem zawsze powraca. Męczę się z tym od wielu lat i naprawdę jest to męczące. Piję dużo coli, kaw, herbat, a mało zwykłej wody. Bardzo bym prosił o poradę, pomoc, co zastosować, czy ewentualnie gdzie się zgłosić. Pozdrawiam, Wiesław

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Po badaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.

Można również nawilżyć usta za pomocą kwasu hialuronowego.