Częste wzwody - czy powodem może być masturbacja?

Witam, mam taki problem - jestem 15-letnim chłopakiem, masturbuję się od ok. 11 roku życia. Robiłem to bardzo często (do 4 razy dziennie), od roku mniej - max raz dziennie. Myślę, że można tu mówić o uzależnieniu. Chodzi mi o to, że od jakiegoś czasu strasznie łatwo się podniecam i często bez powodu, np. siedzę sobie na lekcji i nagle bez powodu staje mi. Przy kontaktach z kobietami jest jeszcze gorzej, gdy tylko dotykam jakąś (siada mi na kolanach, czasami nawet gdy złapie mnie za rękę), jest to krępujące i źle się z tym czuję oraz strasznie krępuje ruchy, ponieważ gdy chodzę np. i jestem podniecony widać to (spodnie :< ) Myślę, że powodem tego jest właśnie masturbacja. Co wy na to? Przestałem się masturbować jakieś 2,5 miesiąca temu i od tamtego czasu ani razu tego nie robiłem. Sytuacja nieznacznie się poprawiła, ale nie wiem co będzie dalej. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
Dolegliwość, o której piszesz jest zjawiskiem często spotykanym i prawidłowym u młodych mężczyzn oraz - zwłaszcza - chłopców w wieku dojrzewania. Spontaniczne wzwody, na których kontrolę wpływ jest ograniczony, przestają występować z wiekiem.
Pozdrawiam.