Częste zapalenia płuc i lek na alergię a nadpobudliwość

Witam Mam pytanie mam 3,5 letniego syna duzo choruje szczególnie w okresie zimowym przewaznie z jego choroba ladujemy w szpitalu bo przewaznie ma zapalenie pluc chodze z nim do poradni pulmonologicznej gdzie pani doktor przepisuje mu zyrtec i milukante ma tez stwierdzona alergie na kurz i trawe czy w takim przypadku musi brac na stale te leki widze ze jest jakis nerwowy nadpobudliwy i zastanawiam sie czy to nie z tego zyrtecu bardzo prosze o odpowiedz z góry dziekuje

Magdalena StusiĹska

Zyrtec jest lekiem który powoduje raczej spowolnienie psychoruchowe- więc nie jest to raczej przyczyna pobudzenia. Jeśli dziecko często choruje, warto zgłosić swoje obawy i wątpliwości lekarzowi prowadzącemu.

Milena Lubowicz

Myślę, że dobrze by było, żeby dziecko brało przepisane leki, szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności. Jeżeli uważa Pani, że to zyrtec jest powodem nadpobudliwości dziecka proszę poprosić lekarza o zmianę tego leku na inny przeciwalergiczny.
Pozdrawiam