Częste zapalenia płuc i oskrzeli - czy to może być astma oskrzelowa?

WITAM, potrzebuję pomocy. Mam 5-letnią córkę, która bardzo często choruje mi na zapalenie płuc albo oskrzeli. Robiłam testy na alergię i wyszły dobrze. Proszę mi powiedzieć, jaka jest przyczyna tak częstego chorowania? Nie wiem jak mogę jej pomóc, boję się, że może mieć astmę oskrzelową. Mój lekarz mówi, że może z tego wyrosnąć - czy to prawda? Błagam o pomoc, gdzie jeszcze mogę z nią iść? POZDRAWIAM, ANNA
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie mając praktycznie żadnych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia dziecka, nie mogę ocenić przyczyny ani powagi problemów zdrowotnych córki.
Testy alergiczne nie potwierdzają ani nie wykluczają istnienia astmy oskrzelowej. Jeśli niepokoi się Pani, a lekarz rodzinny nie jest w stanie wyjaśnić problemu bądź doradzić czy i jakie kroki podejmować, może Pani dla własnego spokoju skonsultować dziecko pulmonologicznie oraz alergologicznie.
Pozdrawiam