Częste zapalenia spojówek i suche oczodoły

Witam, mam problem który dotyczy oczu mojej mamy. Ci jakiś czas ma zapalenie spokojem. Dodatkowo lekar okulista stwierdził suche oczodołowej. Mama ma 65 lat i boi siebie cokolwiek dodatkowego zapytac okulistę. Płaci jakies wielkie pieniądze za leki i wizytę u specjalisty. Nosi okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Miała badane dno oka i wszystko jest ok. Czy moge mamie jeszcze jakos pomoc? Ma zapalenie raz na 2 tyg. Leki jakie ma przepisane to; Neomecinum Gentamentinum Dicortivef Ortopeda Artelac

Aleksander Ropielewski

Bardzo chciałbym udzielić jednoznacznej porady, jednak bez badania nie mogę zasugerować jakiejś lepszej metody. Na pewno warto spróbować sztucznych łez, które nawilżą oko, no i zachęcić mamę do śmiałego zadawania pytań podczas wizyt u okulisty.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Jeżeli Pani mama ma suche zapalenie spojówek to najlepiej jej zrobią sztuczne łzy bez konserwantów np. HyalDrop, Hyabak, HyloCOMOD,Systane Balance lub Artelac Rebalance. Kropelki stosujemy 3-6x dziennie.Oczywiście tylko jedne z wymienionych.Pozdrawiam