Częste zapalenia uszu u 6-latka

witam moj 6 letni syn czesto choruje na zapalenie ucha,wystarczy lekkie przeziebienie czy katar jak rzuca sie to mu na uszka......przez co jest czesto na antybiotyku...jakie badania powinnam mu dodatkowo zrobic?zapisalam go do alergologa jestem w trakcie robienia mu wynikow krew mocz kal......ja sama mam problem z uszami bylam nawet w szpitalu bo z niewiadomych przyczyn zaczelam tracic sluch...aryngolog do ktoregochodze powiedzial ze syn ma to po mnie ze tez moze z czasem tracic sluch..pomocy:(

Zazwyczaj przyczyną takich dolegliwości u dziecka jest powiekszenie trzeciego migdałka, który blokuje trąbki słuchowe. Tą przyczynę można ustalić na podstawie badania palcem (laryngolog) lub endoskopem. Dr.K.Jach