Częste zapalenie brzegów powiek

Często zdarzają mi się zapalenia brzegów powiek. Nosze miękkie soczewki. Lekarz okulista stwierdził że to nużeniec. Nie przepisywał mi żadnych kropli czy leków, jedynie zestaw demodex (płyn do psikania i chusteczki). Kiedy będę mogła znów zacząć nosić soczewki? Jak uchronić się przed powtórnym zachorowaniem?

Witam.
Proponuję uzbroić się w cierpliwość , ponieważ leczenia demodexu trwa dość długo , a skutki samego leczenia nie do końca zadowalające.
Pozdrawiam