Częste zaparcia, ból brzucha i mdłości po odbyciu stosunku

Witam, mój problem polega na częstych zaparciach oraz bólu brzucha jakiś czas po odbyciu stosunku, często również towarzyszą mdłości. Gdy nie współżyjemy (z racji, że niestety prowadzimy z chłopakiem związek na odległość) tego problemu nie ma. A gdy uprawiamy sex regularnie kilka razy dziennie przez 2 tygodnie problem się pojawia już po kilku pierwszych stosunkach i nasila w miare ich odbywania. Proszę o poradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją w obrębie dróg rodnych. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.

Należy wykluczyć przyczynę cielesną, czyli wizyta u lekarza ginekologa.
Może to być także objaw psychosomatyczny, wtedy po ginekologu należałoby odwiedzić psychologa-seksuologa.
Sprawa wymaga wyjaśnienia, aby skutecznie usunąc przykre objawy.
Pozdrawiam. JW, Poznań.