Częste zapominanie u 25-latka

Mam 25 lat i często zapominam wczorajszy dzień co robiłem o czym rozmawiałem, niemam chorób nigdy nie byłem w szpitalu waga ok co to może byc?

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Dzień dobry,
w odpowiedzi na wniesione przez Pana obawy, w pierwszej kolejności zachęcam do skonsultowania się z neurologiem i psychiatrą. Wymienieni specjaliści powinni ustalić źródło opisywanych przez Pana dolegliwości i podać dalsze zalecenia. Pozdrawiam.

Trudno stwierdzić bez uprzedniego badania specjalistycznego. Może być to zarówno odpowiedź na silny, długotrwały stres, jak i skutek chronicznego zmęczenia. Ale równie dobrze problemy z pamięcią mogą wskazywać na jakiegoś rodzaju problemy neurologiczne. Jeżeli nie odczuwa Pan stresu i napięcia, nie jest zmęczony - polecam udać się na konsultację z lekarzem POZ, a następnie z neurologiem. Jeżeli zlecone przez nich badania fizykalne nie ujawnią źródła - proszę udać się do psychologa bądź psychiatry, bo być może trudności mają podłoże psychologiczne. Pozdrawiam.