Częste zawroty głowy, osłabienie, zamroczenie, bóle głowy - co to wszytko oznacza?

Witam, mam 33 lata, od października 2010 r. mam zawroty głowy. Są bardzo dokuczliwe. Nasilają się przy zmianie pozycji. W 2009 leżałam w szpitalu na laryngologi z powodu nagłej głuchoty ucha lewego. Po kilku tygodniach odzyskałam słuch, ale jest gorszy. Po pół roku zaczęły się zawroty głowy od błędnika. Po 3 tyg. przeszły - brałam leki. Od października biorę preparat zawierający histydynę. Laryngolog nie stwierdza przyczyny zawrotów spowodowanych przez błędnik. Neurolog zleciła mi rezonans - jest ok. Badanie kręgosłupa szyjnego - Doppler tętnic jest ok. Okulista stwierdził mały astygmatyzm oka prawego - okulary. Na własną rękę zrobiłam badania morfologii. Proszę o pomoc. Sama już nie wiem co jest przyczyna moich zawrotów głowy!

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Wszystkie podstawowe przyczyny zawrotów głowy zostały wykluczone. Warto by miała Pani jeszcze wykonane ekg serca i kilkakrotny pomiar wartości ciśnienia tętniczego, badania biochemiczne. W takich przypadkach - podstawą jest leczenie objawowe oraz rehabilitacja ruchowa, która prowadzi do habituacji i kompensacji - w razie uszkodzenia narządu przedsionkowego. Warto w celu oceny wskazań do takiej rehabilitacji wykonać badanie elektronystamografii (ENG) oraz audiogram (badanie słuchu).

Aby ocenić zawroty głowy podstawą jest dokładny wywiad, możliwość zbadania chorego oraz znajomość historii chorobowej chorego.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!