Częste zmiany nastroju, gonitwa myśli, rozkojarzenie i podejrzliwość

Chciałam się doradzić czy konsultacja z jakim kolwiek lekarzem lub psychologiem jest w moim przypadku konieczna. Mam częste zmiany nastroju, gonitwę myśli, rozkojarzenie, słyszę dźwięki których nie potrafie określić, męczy mnie ciągła podejżliwość do innych ludzi, czuje że oni wiedzą co ja myślę, a ja wiem co myślą oni, coś mi mówi ze wszystcy są przeciwko mnie, że chcą mnie zniszyć, a tylko udaja miłych żeby mnie zmylić. Powinnam się gdzieś zgłosić? jeśli tak to gdzie?

Witam Panią serdecznie. Jak najbardziej objawy, które Pani opisuje wymagają konsultacji moim zdaniem zarówno psychiatrycznej, jak i psychologicznej. Im wcześniej Pani zgłosi się na taką konsultację, tym szybciej poczuje ulgę. Do lekarza psychiatry należy rozstrzygnięcie, czy konieczna jest farmakoterapia (leki). Natomiast u psychologa może podjąć Pani psychoterapię, która pozwoli poznać przyczyny dręczących objawów i nauczy radzenia sobie z nimi. Życzę owocnej pracy. Małgrzata Danielewicz