Częstomocz - czy udać się na badanie urodynamiczne?

Mam 18 lat. Od 3 lat mam problemy z układem moczowym. Od kilku lat też mam problem ze stawami, dziwne odgłosy - strzelanie, chrupanie, czasem lekkie bóle (wspominam o tym, ponieważ jeden lekarz uznał, że może to być ze sobą powiązane). Oddaję mocz do 8x dziennie pijąc ok. 2,5 l. Za każdym razem ok. 250 ml. Nie mam żadnych bóli, żadnego pieczenia (2 razy w ciągu roku zdarzyło się, że mocno mnie cewka piekła przez jakieś pół godziny). Przy padaniu per rectum w pewnym momencie poczułem lekki ból. Badanie ogólne moczu w normie, posiew w normie, usg zwykłe w normie. Nie miałem kontaktów seksualnych. Co to może być? Czy jest uzasadnione robienie badania urodynamicznego?

Witam serdecznie!
Bóle stawów mogą współwystępować z objawami ze strony układu moczowego. Rzadko się jednak zdarza, żeby w ramach tej samej jednostki chorobwej występował jedynie częstomocz. Częstsze oddawanie moczu obserwuje się zwykle w zakażeniach układu moczowego, początkowych fazach niewydolności nerek, niewydolności krążenia, przeroście prostaty oraz w niewydolności dolnych dróg moczowych. Decyzję o skierowaniu na badania podejmuje lekarz prowadzący. Badanie urodynamiczne jest dobrym badaniem, ale nie wiem na ile wskazanym. Proponowałabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu ze swoimi badaniami, który poprowadzi dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam.