Częstotliwość oddawania moczu w ciąży

Witam jestem w 7tygodniu ciąży nie widzę znacznej różnicy w oddawaniu moczu a mianowicie na dobę oddaje z 7\8 razy czy taki objaw może świadczyć że coś dzieje się nie tak?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Nie, jeśli pozostałe badania są w normie, nie ma Pani powodu do obawy.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Objaw częstszego oddawania moczu pojawia się gdy ciąża jest większa i wynika z ucisku macicy na pęcherz moczowy.

Milena Lubowicz

Absolutnie nie. Generalnie dużo częściej oddają mocz kobiety w zaawansowanej ciąży, gdyż dziecko jest już spore i uciska na pęcherz moczowy. W tak wczesnej ciąży nie jest to normą.
Pozdrawiam