Częstotliwość pomiaru ciśnienia w gałce ocznej

Chciałem zapytać jak często można bez szkody dawać sobie mierzyć ciśnienie w gałce ocznej. Czy np. co tydzień nie będzie za często? Zależy mi bardzo na konkretnej odpowiedzi, bo mam podejrzenie jaskry, a niezbyt mi pasuje odstawienie leku, który tą jaskrę u mnie prawdopodobnie wywołał, tj. Pernazyny. Czy mogę być jeszcze na "Pernazynie" chociaż przez kilka miesięcy jeszcze??

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę w pierwszej kolejności udać się do psychiatry. Być może konieczne będzie modyfikowanie terapii. A następnie proszę udać się do okulisty, po badaniu zaleci odpowiednie zalecenia.