Częstotliwość wykonywania badania KTG

Witam jestem w 40 tygodniu ciąży, co ile dni zalecane jest wykonywać, ktg żeby było bezpiecznie ? Licząc przy tym codziennie ruchy dziecka. Proszę o radę.

Lek. Marta Jaruchowska

W sumie po terminie porodu codziennie lub co drugi dzien. Kazdy szpital ma swoja polityke, np u nas pacjentki 4 dni po terminie w ciazy niepowiklanej kladziemy juz na oddzial.