Częstotliwość wypróżniania u niemowlaka

Witam, moja córeczka ma 5 m. i 3 dni. 2 tyg temu podałam jej kaszkę manną nestle, 2-3 łyżeczki przez 5 dni. Zauważyłam że znacznie to zmniejszyło częstotliwość jej wypróżnień. Wcześniej było to 2-3 razy dziennie. Teraz jest to raz na 2-3 dni. 3 razy podałam jej czopka glicerynowego bo nie mogła się załatwić. Stękała, robiła się czerwona i miała śmierdzące gazy. Zaczęłam jej podawać probiotyk od wczoraj. Karmie teraz tylko piersią. Co mogę zrobić żeby robiła 1 kupkę na dzień? Czy iść do lekarza?

kaszkę manna zaczynamy podawać bardzo powoli-stopniowo tzw. oswajanie z glutenem bo kaszka ta zawiera gluten. Możliwe że córka nie toleruje glutenu i tak zareagowała. Proszę raczej stosować kaszki ryżowe, a poza tym podawać zupki, . Na poprawę częstotliwości wypróżnień dobre są słoiczki Gerbera z suszoną śliwką. poza tym należy zacząć podawać zupki jarzynowe i owoce .Można kupić słoiczki z zupką wzbogacone wśladową ilość kaszki mannej do oswajania z glutenem.