Częsty ból brzucha, zaparcia i krew na papierze toaletowym

Mojego brata często bardzo boli brzuch, ostatnio mało je bo mówi, że potem jest jeszcze gorzej. Ma problemy z wydalaniem, częste zaparcia. Raz mówił, że na papierze miał trochę krwi. Zdarza się też, że wydala samą wodę. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale skarży się już od dłuższego czasu na flegmę w gardle. Ciężko mu oddychać. Nie ma problemu z zatokami - były robione badania. Brat ma 18 lat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Brat powinien skontaktować się z lekarzem, tylko na podstawie badania lekarskiego można postawić rozpoznanie i zlecić ew. dalsze badania. Wykluczyć należy zarówno obecność hemoroidów, jak i obecność choroby zapalnej jelit.