Powiększone źrenice, częsty ból głowy i pogorszenie wzroku

Witam, często miewam bóle głowy, zawsze lokalizuję go z tyłu lub po lewej stronie. Myślałam, że to migrena lecz od pewnego czasu zaobserwowałam u siebie znaczne pogorszenie wzroku oraz powiększone źrenice - prawa źrenica jest większa niż lewa. Będąc z tym u lekarza ogólnego, powiedziała, że jest to z przemęczenia i wysłała mnie do psychiatry. Biorę leki antydepresyjne, ale ból i powiększone źrenice dalej się utrzymują. Czy powinnam się martwić? O czym mogą świadczyć pogorszenie wzroku i powiększone źrenice? Czy z powiększonymi źrenicami powinnam się może udać do okulisty czy raczej jest to sprawa do neurologa? Nie wiem już do jakiego lekarza iść, pomoc psychiatry mi nie pomogła, leki antydepresyjne nic nie dały, a lekarz ogólny mnie zbył. Co robić? Gdzie szukać pomocy? Co mogą oznaczać powiększone źrenice i inne moje problemy? Proszę o pomoc!

Witam. Objawy podawane przez Panią mogą być spowodowane migreną ale także innymi chorobami. Moim zdaniem konieczna jest konsultacja lek. okulisty i neurologa. pozdr. Barnyk.

Przede wszystkim powinna Pani udać się jak najszybciej do specjalisty - pogorszenie wzroku wskazuje, że nie powinna Pani lekceważyć tego, co się dzieje. Opisana przez Panią przypadłość może istotnie być migreną, mieć również przyczyny neurologiczne lub psychosomatyczne. Dobrze, że wspomniała Pani o lekach, które obecnie Pani przyjmuje - opisane dolegliwości mogą być również spowodowane terapią antydepresantami. Niektóre z tych leków mogą mieć wpływ na pole widzenia lub powodować zaburzenia widzenia. Warto więc zacząć od zmiany leków. Jednocześnie proszę odwiedzić okulistę - zwłaszcza jeśli mimo zmiany leczenia objawy nie ustąpią lub się nasilą.

Jak często miewa Pani bóle głowy, od ilu lat, jak długo trwa ból?
Czy towarzyszą zaburzenia widzenia, mdłości, wymioty?
Nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapachy
Czy są migreny w rodzinie?
Jak z nastrojem?
Poszerzenie źrenic bywa związane z lękiem, niepokojem, emocjami, ale także bywa wynikiem stosowania róznych leków, także przeciwdepresyjnych
Czy istotna róznica wielkości źrenic? czy zwęzają się pod wpływem światłą?
WQskazana konsultacja u NEUROLOGA!

Witam,

bóle głowy zawsze stanowią poważny problem diagnostyczny. Jeśli utrzymują się od dłuższego czasu i dołączyły się inne objawy proponuję uzupełnić diagnostykę o konsultację neurologiczną, neurochirurgiczną i okulistyczną.