Częsty ból lewego ucha a możliwość zapalenia

Bardzo czesto boli mnie lewe ucho bol jest najmocniejszy podczas dotyku po posmarowaniu amolem przechodzi caly dzien jest ok i pod wieczor lub na 2 dzien rano znowu boli i przechodzi po kolejnym zastosowaniu amola i za pare tygodni sytuacja sie powtarza czy to moze byc zapalenie ucha? Czy zapalenie ucha przejdzie bez antybiotyku?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby potwierdzić zapalenie ucha, należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który przy pomocy otoskopu zbada dokłanie ucho i oceni, czy toczy się w nim stan zapalny. Po jednym objawie, jakim jest ból, nie da się postawić rozpoznania i określić leczenia. Wątpliwym jest, by przy zapaleniu ucha po posmarowaniu amolem, objawy ustąpiły.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest kontakt z lekarzem (rodzinnym) i zbadanie ucha otoskopem. Na podstawie podanych informacji nie można wykluczyć możliwości zapalenia ucha, nie można też jednoznacznie zadecydować, czy zastosowanie antybiotyku jest potrzebne, czy nie.