Częsty sen u 12-tygodniowego dziecka

Czy to normalne u 12 tygodniowego dziecka ze duzo a raczej czesto spi ? Ma kilka drzemek w ciagu dnia które robi sobie sam zazwyczaj po jedzeniu i dwie wlasciwe które wprowadzilam ja. Czy to jest normalne u niemowlat w tym wieku czy poprostu jest spiochem ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Niemowlęta śpią z reguły dużo więcej i częściej niż starsze dzieci. Jeżeli dziecko prawidłowo przybiera na wadze, nie ma jednocześnie objawów infekcji, nie sinieje podczas płaczu, to częste drzemki nie są na tym etapie życia powodem do niepokoju.