Częsty strach a nerwica lękowa

Mam duży problem, nie umiem przełamać się i iść do lekarza. Polega na tym, że bardzo boję się. Boję się, gdy zostaję sama w domu, boję się jechać autem, boję się, że stracę bliskich, boję się iść po klatce schodowej obok piwnicy, boję się samotności, strach w moim życiu zagościł na dobre. Jestem zagubiona, często mam bez powodu nagłe złe humory. Występuje również często przyspieszone tętno i trudność odychania, zwlaszcza gdy się zdnenerwuję, wpadam w panikę. Czy to może być nerwica lękowa?

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani dolegliwości może mieć miejsce WYŁĄCZNIE w kontakcie osobistym ze specjalistą. Stąd jak najbardziej namawiam - pomimo Pani trudności - udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic / Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz Panią zbada i zaproponuje odpowiednią metodę / formę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

Witam
Opisywane przez Panią dolegliwości rzeczywiście mogą świadczyć o tym, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe. Jednak - tak jak sugeruje moja przedmówczyni - szczegółową diagnozę może postawić jedynie lekarz, dlatego zachęcam do wizyty w odpowiedniej poradni. Lekarz zaproponuje Pani odpowiednie leczenie, optymalnym byłaby farmakoterapia połączona z psychoterapią. Wiele zaburzeń psychicznych wynika z naszych nieuświadomionych lęków, konfliktów wewnętrznych czy też innych uczuć. Warto zatem podejść do leczenia kompleksowo.
Pozdrawiam i powodzenia życzę!