Czopki na ból dla 2-miesięcznego dziecka

Jakie najlepsze czopki na ból dla 2 miesięcznego dziecka, paracetamol hasco czy inne

Milena Lubowicz

Na rynku są 2 rodzaje środków przeciwbólowych dla dzieci, zawierające paracetamol np. Paracetamol Hasco czy Efferalgan i oba te preparaty są równoważne. Albo zawierające ibuprofen np. Kidofen, Ibufen, Nurofen. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo a ibuprofen dodatkowo przeciwzapalnie. Nie należy stosować jednocześnie 2 preparatów zawierających tą samą substancje , ale w określonych sytuacjach zalecane jest stosowanie na zmianę ibuprofenu z paracetamolem.
Pozdrawiam