Czopy ropne na migdałkach bocznych

Witam!Mam64 lata imam chore migdałki boczne.Po jednej stronie są czopy a po drugiej jest ropa.Lekarz powiedział mi że w tym wieku migdałków się nie usuwa.A mnie coraz bardziej boli gardło, czasami nie mogę oddychać coraz częściej jestem przeziębiona.Co mogę zrobić aby chociaż trochę mi ulżyło jeżeli nie można usunąć

Witam,
Pani wiek nie jest w żadnym wypadku przeciwwskazaniem do usunięcia migdałków. Proszę skontaktować się z laryngologiem, który wykonuje takie zabiegi.