Czterodniowe opóźnienie miesiączki, ból jajników a negatywny test ciążowy

witam mam takie pytanie. od 4 dni spóźnia mi się miesiączka. dzisiaj zauważyłam podczas podcierania się lekkie ślady plam krwi, często oddaje mocz. wczoraj zrobiłam test wyszło że nie jestem w ciąży, w dodatku bolą mnie jajniki i pobolewa mnie podbrzusze. miesiączkę mam zawsze co 28dni. czy to jeszcze może być ciąża?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się plamienia najprawdopodobniej zwiastuje miesiączkę. Jeśli test ciążowy był wykonany zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dla pacjenta to ciążę można wykluczyć. Jeśli zaburzenia wystąpią w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.