Czu guzek na lewym jądrze może być objawem nowotworu?

Witam proszę o pomoc strasznie się boje ze,rozwija mi się nowotwór jądra od paru dni zauważyłem guzek ruszający się nad lewym jądrem a także to jądra jest odsunięte w dół a prawe w góre i nie wiem właśnie czy to jądro mi się powiększa czy nie a zwłaszcza po masturbacji to jądro jest większe jakbym widać gołym okiem nie wiem czy to z względu na ułożenie czy co :( Tsk mam już od paru msc i nie czuje bólu a ni ciezszkosci jądra a ni nic i jak tam dotykam w okolicach guzka w lewym jądrze to czuje jakieś żyły jakby proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Może pan wyczuwać palpacyjnie struktury najądrza (nie jest to patologia). Mogą u pana również występować żylaki powrózka nasiennego. Pewna asymetria ułożenia jąder jest wariantem fizjologii i nie należy się tym martwić. Sugeruję jednak udać się do urologa w celu zbadania i ewentualnie wykonania badania USG. Pozwoli to wykluczyć potencjalnie groźne stany.