Czu urojenia po środkach psychoaktywnych ustąpią?

Proszę panstwa o pomoc . Moj mąż od dluższego czasu zażywał dopalacze . Teraz od 2 dni nic nie bierze ale od 2 dni wmawia sobie ze coś nam zrobił jakąś krzywdę. Sam nie wie dokladnie co bo nie może sobie przypomnieć dokładnie. Opowiada historię jak z filmu kryminalnego , ale takie sytuacje nie miały miejsca wogule . Co ja mam zrobić czy to przejdzie ?

Szanowna Pani, objawy których doświadcza mąź mogą być powikłaniami po stosowanych środkach psychoaktywnychs - przemijającymi lub względnie trwałymi. Mogą również być objawami uszkodzenia mózgu po dopalaczach. W powyższej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza psychaitry. Być może lekarz nawet zaproponuje krótki pobyt na oddziale. Zapewne również terapia uzależnień, jako, że mąż zażywał dopalacze, to z dużym prawdopodobiweństwem ma problem, który wchodzi w obszar zainteresowania terapii uzależnień.
Pozdrawiam.

Dzień dobry, myślę że powinna Pani przekonać męża, żeby zgłosił się do lekarza. Trudno przewidzieć jakie mogą być skutki uboczne zażywając te substancje. Nie jest dobrze znany ich skład. Wart też nie czekać, objawy jakie ma mąż mogą ustąpić ale mogą się też nasilać.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie,

Przy zażywaniu środków psychoaktywnych mogą pojawić się psychozy, urojenia. Jeżeli teraz dzieją się niepokojące rzeczy, należy niezwłocznie udać się do psychiatry. Niezbędne również wydaje się podjęcie terapii u terapeuty uzależnień.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam,
Najlepiej byłby gdyby jak najszybciej zgłosił się na oddział detoksykacyjny. Terapia terapią - może jej chcieć albo nie, niestety jest to wyłącznie Jego wybór. Natomiast samo przyjrzenie się mężowi na oddziale przez lekarzy, ocena tego, co dzieje się z nim i jego organizmem wydaje się być najlepszym pomysłem, który również Pani zapewni spokój psychiczny (przynajmniej tymczasowy, bo będzie Pani pewna, że jest pod opieką specjalistów). Pozdrawiam, Monika