Czu usg wykaże nieprawidłowości obojczyka?

Dzień dobry. Jakiś czas temu zauważyłam, że końcówka lewego obojczyka jest znacznie większa od tej z prawej strony, do tego powiększa się w czasie dni, a malej w nocy. Zgrubienie wydaje się twarde jakby było częścią kości. Zdarza się, że przy dużym wysiłku to miejsce mnie boli, choć zdecydowanie bardziej dokucza mi ból całego lewego ramienia oraz szyi niż konkretnie ten punkt na kości. Zastanawiam się co to może być oraz jakie badania powinnam wykonać. Z pewnych powodów wolałabym wykonać wpierw badanie USG, ale czy takie badanie na pewno wykaże wszystkie nieprawidłowości? Domyślam się, że lepsze byłoby RTG, ale mogę mieć problem z dostaniem skierowania na te badanie, dlatego skłaniam się ku USG. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Domyślam się, żę chodzi o koniec barkowy obojczyka- czyli miejsce gdzie obojczyk łączy się z wyrostkiem barkowym łopatki tworząc staw obojczykowo-barkowy - przyczyną bólu czy zmiany na tej wysokości może być problem w tym stawie - uszkodznie więzozdrostu czy zmiany zwyrodnieniowe ( występują w kazdym wieku ), może pdczas urodzin był ten staw zwichniety i objawy pojawiają się po latach - zmiana wielkości w ciagu dnia może mowić o ewentualnym stanie zapalnym itp. - USG jest dobrym badaniem aby ocenić ten staw - zostanie oceniona kondycja więzozrostu i ewentualne zmiany.

Pozdrawiam Łukasz Kłos