Czu wirus opryszczki wargowej może spowodować opryszczkowe zapalenie opon mózgowych?

Mam opryszczkę na górnej wardze i dotknęłam nią brata ucha ( podczas rozmowy na ucho ) Czy jest możliwości ze dostanie opryszczkowe zapalnie opon mózgowych

Lek. Paweł Szadkowski

Opryszczkowe zapalenie mózgu występuje u osób ze znacznie obniżoną odpornością organizmu, np. Chorych na AIDS, osób z nowotworami, u noworodków rodzonych drogami natury przez chorą matkę. W opisanej przez Panią sytuacje ryzyko jest praktycznie równe zeru.