Czuję bąbel w miejscu zoperowanej przepukliny - dlaczego?

Jestem 16 letnią dziewczyną:) i mam pytanko... miałam przepuklinę mięśniową, rozwarcie wrót dochodziło do 5 mm przy wysiłku. Przepuklinę zszyto i umieszczono plastikową siatkę. Jestem pół roku po zabiegu, byłam u lekarza (bóle w tym miejscu), który wysłał mnie na rehabilitację. Wiem, że może nie potrzebnie pytam, ale wolę być pewna.... mam spore wybrzuszenie (ale nie mam żadnego stanu zapalnego to przez siatkę) i czuję 'bąbel" w miejscu przepukliny, na której nie ma siatki, ponieważ się przesunęła, co lekarz mi wytłumaczył jest zrostem. Czy jest możliwe prywatne wyciągnięcie tej siatki?? Chodzi o to, że sumując przed zabiegiem mnie bolało teraz też, ale wtedy nie miałam ani blizny ani ok.7 cm. bułki:) na nodze... w sumie płaskiej ale jednak ją widać... Z góry dziękuję za jakakolwiek odpowiedź...:)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zabieg usunięcia siatki z wrót przepukliny jest absolutnie niemożliwy bez działania operacyjnego. Generalnie siatek takich w ogóle się nie usuwa, chyba że istnieją wskazania dodatkowe, jak na przykład schorzenia obejmujące sąsiednią okolicę wraz z okolicą siatki.

Fakt, że czuje Pani bąbel w miejscu przepukliny rzeczywiście jest dość niepokojący. Nie ma jednak możliwości by cokolwiek konkretnego na ten temat powiedzieć w ramach porady internetowej. Konieczne jest bowiem do tego badanie fizykalne tej okolicy. Niepokojący jest również ból owej okolicy. Zabieg operacyjny ma celu usunięcie takich objawów, o jakich Pani pisze. A zatem zdecydowanie polecamy Pani konsultację u innego specjalisty chirurga, niż ten u którego do tej pory się Pani leczyła.