Czuję ciągłe zmęczenie: co jest ze mną nie tak?

Witam. W ciągu dnia nagle robi mi sie źle i czuję zmęczenie. Czuję coś takiego, jakby mózg był niedotleniony, tzn. boli mnie głowa, robię się śpiący, zmęczony, dość często w tym stanie czerwieni mi się twarz. Niekiedy jest tak, że jak dotknę policzków, to mam gorące, tak samo jak dotknę czoła, to tak jakbym miał gorączkę. Słabo kojarzę jakieś rzeczy, lecz pod koniec dnia to mija i jest w miarę ok. Dzieje się też tak, jak zjem obiad, potem mam uczucie gorąca, głowa zaczyna mnie boleć i czerwienię się na twarzy. Po około godzinie to mija, lecz do końca dnia czuję osłabienie. Co mam z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam, Rafał.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane objawy są niespecyficzne i nie wskazują jednoznacznie na konkretną chorobę. Dolegliwości takie mogą występować w licznych schorzeniach, między innymi w chorobach spowodowanych zaburzeniami hormonalnymi czy w niektórych chorobach układowych. Mogą mieć również podłoże emocjonalne.

Z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza - najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci wykonanie odpowiednich badań oraz ewentualnie konsultacje u specjalistów. Przyczynę dolegliwości trzeba wyjaśnić.

Pozdrawiam.