Czuję jakbym kochała chłopaka...

Znam pewnego chłopaka od roku, spotykamy się we dwoje na pogawędki raz w miesiącu, od około pół roku zaczęłam żywić do niego żywsze uczucia, niestety mniej więcej w tym czasie on znalazł sobie dziewczynę. Nasza relacja jest niezmienna, ale ja czuję jakbym go kochała. Co robić? Mam 25 lat, jest w moim wieku.

Dzień dobry,
Niestety nie mogę Pani powiedzieć, co zrobić gdyż każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje i nie mogę za nie brać odpowiedzialności. Zastanawia mnie to na ile jest Pani pewna swych uczuć, bo między stwierdzeniem "kocham go" a "tak jakbym kochała" jest spora różnica. Oczywiście w takim przypadku może Pani spróbować o nim zapomnieć, szukać innego obiektu uczuć lub powiedzieć mu o tym, co Pani do niego czuje. W takich okolicznościach niestety bierze Pani także odpowiedzialność za losy jego dziewczyny, która może czuć się skrzywdzona w przypadku podjęcia przez Panią pewnych działań. Bardzo Pani współczuje, ale niestety wypowiedzenie się na temat tego, co powinna Pani zrobić jest ostatnią rzeczą w której mogłabym pomóc. Mam nadzieję, że trudność ta rozwiąże się z czasem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/