Czuję pustkę w życiu. Co się ze mną dzieje?

Witam, mam 30 lat, od prawie roku czuję uczucie pustki, smutku i przygnębienia. Miewam momenty, że mam ochotę popełnić samobójstwo. Czuję się niepotrzebna i niekochana, w takich chwilach najchętniej bym uciekła gdzieś, gdzie nikogo nie ma, ale bywają momenty, że jestem bardzo szczęśliwa. Mam chęć do życia. Nie mam pojęcia, skąd się to wszystko bierze, czasami mam wrażenie, że za chwilę zwariuję, nie mogę spać, wstaję z łóżka, kładę się i tak w kółko. Jak już próbuję zasnąć, nagle zrywam się, jestem przerażona swoim stanem, jak zacznę płakać to nie mogę opanować łez. Czy ja już zwariowałam? Już sama nie wiem co robić...

30 LAT ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Nie zwariowała Pani i proszę tak nie myśleć. Tego typu stanów doświadcza bardzo dużo osób. Jest Pani normalnym człowiekiem. Objawy, które Pani dokuczają mogą świadczyć o depresji lub innym zaburzeniu psychicznym, które powinna Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą. Najlepiej, gdyby zgłosiła się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego lub na prywatną wizytę do lekarza o takiej specjalizacji. Nie warto męczyć się samej z takimi dolegliwościami, a lekarz po ustaleniu przyczyny dolegliwości może Pani pomóc wrócić do normalnego życia. W leczeniu stosuje się farmakoterapię i/lub psychoterapię, w zależności od rodzaju i nasilenia choroby/zaburzenia.

Pozdrawiam Panią serdecznie i proszę się nie martwić, ale iść z problemem do lekarza.