Czuję się bez wyrazu - jak mogę to zmienić?

Mam 16 lat i zaczęłam chodzić do pierwszej liceum - nowe koleżanki, szkoła, miasto itp. Zawsze marzyłam, że jak pójdę do liceum, to będę miała prawdziwą przyjaciółkę, której nigdy jeszcze nie spotkałam, ale moja rzeczywistość jest zupełnie inna - czuję, że jestem bardzo nudną i aż za spokojną osobą, po prostu taką bez wyrazu. W szkole mam kilka kol., ale wydaje mi się, że coraz bardziej je nudzę i oddalają się od mnie - chciałabym się zmienić, stać się bardziej energiczną i lepszą osobą, bardziej lubianą, często zdarza się, że już nie wiem, co wymyślić, jakoś ciekawie porozmawiać z kol.. Jeszcze na początku roku otaczało mnie duże grono dziewczyn, ale z czasem tak jakby odchodziły. Czytałam już wiele poradników w internecie (jak być bardziej lubiana, pełna życia itp.), ale jak na razie wydaje mi się, że jest coraz gorzej - nie wiem jak mogę się zmienić. Co robić?

Witam.

Myślę, że powinnaś przestać się "tak bardzo starać". Często bywa tak, że w chwili, kiedy zależy nam na zaimponowaniu innym, stres i napięcie sprawia, że jesteśmy bardziej nienaturalni.
Nie jestem też przekonana, że grono Twoich znajomych jest teraz mniejsze, gdyż jesteś nuda czy mało atrakcyjna. Zawsze jest tak, iż w nowej grupie nie ma trwałych relacji, ale w miarę upływu czasu, jak ludzie poznają się lepiej zauważa się szczególne sympatie, ale też antypatie, dlatego Twoim koleżankom wyjątkowo zależy na Twojej osobie i przyjaźni z Tobą, doceń to!

Powodzenia i pozdrawiam