Czuję się bezradny - co mam robić?

  Mam 15 lat, mieszkam od siedmiu lat z dziadkami na wsi. Mój ojciec zmarł kiedy miałem 9 lat, moja matka mnie zostawiła kiedy miałem lat 11 - mieszka w Niemczech, założyła rodzinę, ma dwóch synów, utrzymuję z nią słaby kontakt, bo ciągle mam to niej żal. Choruję na depresję, moje życie do szkoła i dom - poza tym cały czas siedzę w domu, jestem bezradny, chodziłem do psychologa oraz terapeuty przez 3 lata - nic mi to nie pomogło. Jeszcze do tego moi dziadkowie nie rozumieją moich potrzeb - co mam robić?

Witam!
Twoja sytuacja jest niezwykle trudna. Jesteś młodym mężczyzną i potrzebujesz rodziców. Od dobrych relacji z rodzicami zależy bardzo wiele w dalszym życiu.
Poczucie żalu do matki jest normalną reakcją na porzucenie. Porozmawiaj z dziadkami o swoich problemach i staraj się im wyjaśniać, co czujesz i czego potrzebujesz. Możliwe, że wtedy będą mogli lepiej Cię zrozumieć.
Myślę, że dalej mógłbyś korzystać z pomocy psychologa. Z tak trudnymi problemami nie jest łatwo sobie poradzić. Ale Ty jesteś silnym mężczyzną i myślę, że z czasem pokonasz trudności. Warto, żebyś korzystał z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Będzie to możliwość rozmowy o Twoich problemach, znalezienie wsparcia i zrozumienia.

Pozdrawiam