Czuję się brzydka i samotna

Witam , mam 22 lata i czuję się samotna, brzydka...Gdy słyszę komplementy od innych zaczynam myśleć że ze mnie kpią. W dzieciństwie między innymi przez to że nie przelewało się u nas w domu byłam postrzegana jako ta gorsza, biedniejsza, i nigdy nie czułam się dobrze. Miałam ogromną nadzieję, że się to zmieni i owszem w szkole średniej byłam przebojową dziewczyną dopóki nie zaczełam się spotykać z chłpokami, którzy bawili się moimi uczuciami i wszsytko co zakorzeniło się w dzieciństwie wróciło:(

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Najprawdopodobniej Twój sposób percepcji siebie wynika z niskiej samooceny. Myślisz o sobie, że jesteś brzydka, samotna, gorsza i jesteś bardzo samokrytyczna, bo tak każe Ci myśleć niskie poczucie własnej wartości, które kształtowało się od wczesnych lat dzieciństwa. Zaprzeczasz komplementom, nie wierzysz w siebie, jest Ci subiektywnie źle ze samą sobą, gdyż nie lubisz siebie i nie akceptujesz się. Warto, byś popracowała nad samooceną np. pod okiem psychologa albo terapeuty. Ponadto, ciekawe wskazówki, jak podnieść samoocenę, możesz znaleźć pod podanymi linkami: Samoocena, Jak podnieść poczucie własnej wartości?, Samoakceptacja, Jak pozbyć się kompleksów? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam serdecznie Informacje, ktore sa Nam wpajane w dziecinstwie zostawiaja trwaly slad w naszej psychice, w naszym spostrzeganiu swiata i innych ludzi. Dobra informacja jest jednak taka, iz mozna te kody przeformulowac i mozna stworzyc inne kody, dzieki ktorym nasze spostrzeganie siebie i innych ulega zmianie. Taka zmiana jednak nie dzieje sie samoistnie, jak rowniez nie jest rzecza latwa, wiec najlepiej jesli Pani sie uda na konsultacje do psychologa psychoterapeuty i podejmie terapie w tym kierunku. Dzieki niej Pani samoocena ulegnie zmianie i leki zostana zniwelowane. Zycze powodzenia. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.