Czuję się gruba, jak schudnąć?

Hej, mam 21 lat, mam 160 cm wzrostu i ważę 56 kg. Czuję się sama w sobie gruba. Pomóżcie, jak schudnąć? Mam gruby brzuch.
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Według wskaźnika masy ciała (BMI) Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, wynosi on, bowiem 21,8. Jeśli męczy Cię nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha proponuję ćwiczenia. Dieta bez udziału aktywności fizycznej da znacznie mniejszy efekt. W Twoim przypadku dieta nie jest potrzebna.

Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30-40 minut lub 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godziny. Tylko tak wydajnie spalimy tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.