Czuję się obco w moim ciele - czy jestem transseksualistką?

Witam! Mam pytanie. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że nie akceptuje swojego ciała - nie chodzi o kompleksy, bo nie mam sobie nic do zarzucenia. Chodzi o to, że nie czuję się najlepiej w swoim ciele. Mam już 18 lat, więc to nie mogą być chyba problemy związane z dorastaniem. Pociągają mnie faceci ale tylko geje. Przy chłopakach hetero nie czuję się dobrze. Z żadnym jeszcze nie uprawiałam seksu, bo żadnemu z nich nie pozwalam na pieszczoty ani na dalsze kroki. Dodam, że nie była molestowana. W takim razie czy jestem transseksualistką? Nie wiem co się ze mną dzieje, więc proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dziękuje.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Transseksualizm to z jednej strony brak akceptacji swojego ciała, z drugiej pragnienie zmiany płci. Jesteś teraz w trudnym okresie, kiedy wkraczasz w dorosłość. Trudności w określeniu siebie i znalezieniu swojego miejsca na świecie mogą być spowodowane kryzysem wkraczania w dorosłe życie. Jednak możliwe, że jest to także problem z określeniem swojej seksualności i odnalezienia się w ciele kobiety. Napisałaś, że dobrze czujesz się w towarzystwie mężczyzn homoseksualnych. Dla wielu kobiet jest to bezpieczne. Mogą przebywać z mężczyznami, przyjaźnić się z nimi, spędzać wspólnie czas, rozmawiać, ale bez żadnych podtekstów seksualnych. Nie byłaś molestowana, ale może inne wydarzenia w Twoim życiu wpłynęły na problemy z odnalezieniem się w związku z mężczyzną. Zachęcam Cię do skorzystania z pomocy seksuologa (w tej sytuacji dobrze byłoby, gdyby był także psychologiem lub psychoterapeutą). Dzięki pomocy seksuologa będziesz mogła poznać lepiej samą siebie i odkryć kim naprawdę jesteś. Polecam Ci także skorzystanie z pomocy Stowarzyszenia Lambda (tel. 22 628 52 22 codziennie godz. 18-22).

Pozdrawiam