Czuję się obco wśród ludzi

Mam problem z odnalezieniem się wśród ludzi. Moi rodzice zawsze byli nadopiekuńczy i "trzymali mnie pod kloszem" puki nie skończyłam 12 lat. Wtedy dopiero zaczęłam się regularnie (poza szkołą) spotykać z rówieśnikami. Robię to, a raczej staram się robić do dzisiaj, minęło już kilka lat (4) ale ciągle czuję się obco wśród moich równolatków, tym bardziej starszych nawet o kilka lat ludzi. Czytałam książkę na temat zdobywania przyjaciół, ale nie jestem w stanie wprowadzać tych rad w życie. Co robić
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przede wszystkim zastanów się, co sprawia, że czujesz się obco wśród rówieśników. Czy przejmujesz się ich opinią na Twój temat? Czy czujesz, że brakuje Ci umiejętności interpersonalnych? Czy czujesz się inna, niepasująca do nich? Tylko dokładnie analizując i znajdując przyczyny tego stanu rzeczy, będziesz w stanie coś temu zaradzić.
Pozdrawiam

Witam Serdecznie,

Zachęcałabym do pracy terapeutycznej i rozwojowej z psychologiem, które byłyby pomocną formą poradzenia sobie z opisanymi przez Ciebie trudnościami.

Z przesłaniem tylko przyjaznych relacji,
Irena Mielnik-Madej